Centrum Krakowska 61 w nowej odsłonie

Gruntowna przebudowa, nowi najemcy i nowa nazwa to tylko niektóre z działań podejmowanych przez Octava Property Trust – właściciela obiektu położonego przy al. Krakowskiej 61 w Warszawie.

 

Centrum Krakowska 61 to znany doskonale wszystkim warszawiakom, park handlowy z bogatym wyborem artykułów do dekoracji i wyposażenia wnętrz oraz dużym hipermarketem spożywczym. W ostatnich miesiącach centrum przechodzi gruntowną modernizację, której efekty będzie można zobaczyć już pod koniec sierpnia.

 

- Jeszcze zanim Octava Property Trust nabyła Centrum Krakowska 61, jeden z obiektów wchodzących w skład parku o powierzchni około 10 000 m2, stał niezagospodarowany. My postanowiliśmy dać mu drugie życie i tym samym w pełni wykorzystać potencjał tego miejsca. Dlatego już od kilku miesięcy intensywnie pracujemy nad jego przebudową, w ramach której wydzieliliśmy dodatkowe piętro, a cała powierzchnia została podzielona na mniejsze lokale. Dodatkowo, zarówno modernizowany budynek, jak i obiekt, w którym mieści się sklep Agata Meble zyskają nową, spójną fasadę. Zwieńczeniem wszystkich zmian będzie nowa identyfikacja wizualna centrum oraz zmiana nazwy na Okęcie Park. W słuszności podjętych kroków utwierdza nas duże zainteresowanie parkiem – cała dostępna powierzchnia jest już wynajęta również dzięki wysiłkom agencji Savills, która nas obsługiwała – mówi Henryk Rytwiński,COO Octava Property Trust.

 

W związku z prowadzonymi pracami zmieni się lokalizacja niektórych sklepów, a do dotychczasowych najemców dołączą kolejne znane marki. Na przedłużenie umów i powiększenie zajmowanej powierzchni zdecydowały się m.in. JYSK, Witek’s i Dreams Design, które przeniosą swoje salony do modernizowanego budynku. W przebudowywanym obiekcie ulokuje się także czterech nowych najemców. Będzie to Bel-Pol, jeden z największych dystrybutorów podłóg i drzwi, Sypialnia Plus oferująca materace i łóżka, a także dwóch najemców, którzy wprowadzą do centrum funkcję rozrywkową - sieć parków trampolin Jump World (2 500 m2) oraz centrum wspinaczkowe Murall (2 000 m2).

W centrum pozostają również dotychczasowi najemcy tacy jak Media Markt, Świat Dziecka i Agata Meble. Agata Meble nie tylko przedłużyła umowę najmu na kolejne lata, ale także powiększy powierzchnię do niemal 24 000 m2, adaptując do swoich potrzeb parter budynku dotychczas zajmowany m.in. przez JYSK, Witek’s, Dreams Design i Świat Dziecka. Tym samym sklep zajmie trzy kondygnacje. Klienci przyjeżdżający na zakupy do Okęcie Park będą mogli też korzystać nadal z oferty supermarketu Auchan.

 

- Obecnie trwa montaż nowej elewacji, który rozpoczęliśmy od przebudowywanego budynku i będziemy kontynuować w stronę salonu Agata Meble. W najbliższych dniach rozpocznie się także pierwszy etap wymiany asfaltu na drogach wewnętrznych i parkingu. Sam parking zyska również nowe oznakowanie informacyjne w postaci tablic kierunkowych, których wygląd będzie ściśle współgrał z nowym wizerunkiem i logiem centrum – wymiana nośników rozpocznie się już niebawem. Liczymy, że dzięki wszystkim wprowadzanym przez nas zmianom klienci będą mogli jeszcze przyjemniej spędzać u nas czas – mówi Anna Horbowiec, Property Manager Centrum Krakowska 61.

Grupa Octava Property Trust (OPT) została utworzona w 2014 roku, jako podmiot inwestujący w nieruchomości komercyjne - biurowe oraz handlowe, zlokalizowane w Warszawie i innych dużych polskich miastach, zarządzany przez Octava Asset Management Sp. z o.o.

Obecnie w portfolio spółki znajduje się 18 zdywersyfikowanych nieruchomości w większości zlokalizowanych na terenie Warszawy oraz w miastach, takich jak: Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań i Trójmiasto.

Łączny wolumen powierzchni należącej do OPT to ok. 208 000 m2, z czego 139 000 2 stanowi powierzchnia biurowa, a 69 000 m2 powierzchnia handlowa.