Octava Property Trust zmienia Centrum Krakowska 61

Octava Property Trust (OPT) zawarła umowy na wynajem ponad 36 000 m2  powierzchni handlowej i magazynowej w Centrum Krakowska 61, które już wkrótce zmieni nazwę na Okęcie Park. Rozpoczęły się także prace modernizacyjne w inwestycji.

Centrum Krakowska 61 (CK 61) to położony przy al. Krakowskiej, znany doskonale wszystkim warszawiakom, park handlowy z bogatą ofertą artykułów do dekoracji i wyposażenia wnętrz. Obecnie na ponad 58 000 m2 znajdują się takie sklepy jak Agata Meble, Komfort, JYSK, Witek’s, Dreams Design, a także Media Markt oraz hipermarket Auchan.

W ostatnich miesiącach, w związku z planowaną przebudową i modernizacją obiektów wchodzących w skład kompleksu, jego właściciel – Octava Property Trust doprowadził do podpisania umowy na wynajem ponad 36 000 m2  powierzchni handlowej i magazynowej. Średni okres najmu na powierzchniach handlowych i magazynowych wynosi obecnie ponad 11 lat.

Na następne sześć lat umowę najmu lokalu o powierzchni prawie 6 000 m2 przedłużyła sieć Media Markt. Z kolei na przedłużenie umów i jednoczesne powiększenie dotychczas zajmowanej powierzchni w CK 61 zdecydowały się m.in. marki JYSK i Witek’s, które przeniosą swoje salony do budynku, który wcześniej był zajmowany przez market budowlany. Obiekt o powierzchni ok. 10 000 m2 zostanie zmodernizowany, a jego powierzchnia podzielona na mniejsze lokale, wydzielone zostanie także piętro. W zmodernizowanym obiekcie ulokują się także dwaj nowi najemcy. Będą to: Bel-Pol, jeden z największych dystrybutorów podłóg i drzwi oraz sieć parków trampolin Jump World, która zajmie prawie 2 500 m2 i tym samym wprowadzi do centrum nową, dotychczas nieobecną, funkcję rozrywkową.

- Cieszymy się, że nasze plany modernizacji CK 61 spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony najemców już obecnych w centrum, którzy dalej chcą się tutaj rozwijać, jak i nowych dotychczas nieobecnych u nas marek, które dostrzegły potencjał tego miejsca. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy na wynajem pozostałej dostępnej powierzchni – mówi Henryk Rytwiński, COO Octava Property Trust.

Również największy najemca centrum - sieć Agata Meble nie tylko przedłużyła umowę na kolejne lata, ale także powiększy powierzchnię do niemal 24 000 m2, adaptując do swoich potrzeb parter budynku dotychczas zajmowany m.in.  przez JYSK i Witek’s . Tym samym sklep zajmie trzy kondygnacje i będzie to drugi stołeczny salon tej marki obsługujący Warszawę.

-  Z CK 61 jesteśmy już związani wiele lat dlatego tym bardziej cieszy nas, że w ramach zmian jakie zaplanował właściciel będziemy mogli powiększyć nasz salon i dostosować go do nowej koncepcji, którą od kilku lat z powodzeniem wdrażamy we wszystkich sklepach Agata w całej Polsce – mówi Marcel Rodak, Dyrektor ds. rozwoju w Agata Meble.

Grupa Octava Property Trust (OPT) została utworzona w 2014 roku, jako podmiot inwestujący w nieruchomości komercyjne - biurowe oraz handlowe, zlokalizowane w Warszawie i innych dużych polskich miastach, zarządzany przez Octava Asset Management Sp. z o.o.

Obecnie w portfolio spółki znajduje się 18 zdywersyfikowanych nieruchomości w większości zlokalizowanych na terenie Warszawy oraz w miastach, takich jak: Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań i Trójmiasto.

Łączny wolumen powierzchni należącej do OPT to ok. 208 000 m2, z czego 139 000 2 stanowi powierzchnia biurowa, a 69 000 m2 powierzchnia handlowa.

Kontakt dla mediów

Marta Białowąs
Senior PR Manager

m.bialowas@boig.pl
882 184 441